Область не хоче визнавати Корницьку ОТГ

Область не хоче визнавати Корницьку ОТГ
2 Серпня 2020

Розпорядженням Кабміну від 12 червня 2020 року села Корнич, Королівка, Раківчик приєднано до Коломийської ОТГ. Наразі – тільки на папері.

Якщо з Раківчиком усе більш-менш зрозуміло, бо це село самостійно не визначилося, то з Корничем не все так гладко. Корнич визначився давно. Справа в тому, що Корнич не був включений до Перспективного плану області, як об’єднана територіальна громада. Цей ласий шмат території безуспішно тягнули до своєї об’єднаної громади Матеївці. Всупереч обласному плану, в Корничі у грудні 2019 року відбулися місцеві вибори. Створено Корницьку ОТГ у складі самого Корнича, сіл Королівки й Грушева. Але в області роблять вигляд, ніби нічого не створено, й Корницьку ОТГ вперто не визнають.

Корницька сільрада, як центр ОТГ, відправила Звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з просьбою включити громаду Корницької ОТГ до Перспективного плану Івано-Франківської області. Головна мотивація - у фінансовій самодостатності, а це понад 12 мільйонів гривень річного доходу на три тисячі з гаком населення. За загальним числовим значенням рівня спроможності Корницька громада має середній рівень. Спроможність громади підтверджена Кабміном.

Окрім Звернення до прем’єр-міністра, Корницька ОТГ подала позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про свою незгоду із затвердженим Кабміном Перспективним планом Івано-Франківської області, в якому Корнич проігноровано. Суд призначено аж на вересень. Тож на сьогодні нікому не відомо, в якому статусі Корницька громада братиме участь у місцевих виборах 25 жовтня.

Іван ДЖИНДЖУРА.