Івана Угрина обрано головою Коломийської районної ради

Івана Угрина обрано головою Коломийської районної ради
8 Грудня 2020
У вівторок відбулось засідання першої сесії Коломийської районної ради восьмого демократичного скликання.

Участь у засіданні взяли депутати обласної ради Орися Книшук, Інна Копильчук, Олександр Левицький, Богдан Книшук, голова Коломийської РДА Любомир Глушков, голова Городенківської районної ради Іван Мандич, керуючий справами Снятинської районної ради Петро Гнідан, керівники, журналісти, духовенство. Як і належить, засідання почала голова Коломийської районної територіальної виборчої комісії Марія Олексюк. Вона повідомила, що на місцевих виборах 25 жовтня за мандати у районній раді змагались десять політичних партій. З них найбільше місць у залі районного парламенту здобула політична партія « ВО «Батьківщина» - 9. Представників ПП «Європейська Солідарність» - 6, ПП «За майбутнє» - 6, ПП ВО «Платформа громад» - 6, ВО «Свобода» - 5, ПП «Об’єднання «Самопоміч» - 4, ПП «Слуга народу» - 3, ПП «Радикальна партія Олега Ляшка» - 3. Таким чином, обрано 42 депутатів Коломийської районної ради, серед яких, до слова, 13 жінок. На першому засіданні з поважних причин були відсутні двоє депутатів: Іван Угрин та Ігор Шлемко.

Поіменно районні парламентарі проголосували за визнання повноважень депутатів районної ради.
Текст депутатської присяги зачитала Катерина Туліка. Марія Олексюк вручила народним обранцям тимчасові посвідчення депутатів районної ради (постійні, а також значки виготовлять до наступного засідання).
Проголосували за порядок денний, передбачали розглянути п’ять запитань. Одностайно обрали тимчасову президію районної ради, до складу якої увійшли Северин Мандзюк, Михайло Негрич, Наталія Тарновецька, Богдан Тимофійчук, Любомир Андрійчук. Члени президії подякували Марії Олексюк за успішну роботу районної територіальної виборчої комісії, вручили квіти, далі засідання вів Северин Мандзюк.

Також одноголосно обрали тимчасову лічильну комісію, восьмеро членів якої обрали головою Богдана Джалапина. Утворення фракцій районної ради перенесли на наступне засідання, оскільки заяву про створення фракції підготувала лише ПП ВО «Платформа громад». Після першого засідання тимчасової лічильної комісії Богдан Джалапин оголосив порядок обрання голови і заступника голови Коломийської районної ради. Северин Мандзюк повідомив, що за згодою і погодженням з депутатами, на посаду голови районної ради пропонується кандидатура Івана Угрина. За припинення висунення кандидатур проголосували 39 депутатів. Оскільки пан Угрин на засіданні не міг бути присутній через хворобу і перебування у лікарні, його кандидатуру представив керуючий справами Снятинської районної ради Петро Гнідан. Депутатів запросили до обговорення. Михайло Негрич запропонував відкласти розгляд цього питання до одужання кандидата. Олександр Левицький наголосив: за регламентом не можна відміняти розгляд затвердженого порядком денним питання. Закликав усіх до чесної і відповідальної праці. Тож лічильна комісія взялась за підготовку бюлетеня для виборів голови районної ради.

Після таємного голосування лічильна комісія оголосила, що 36 голосами «за» Івана Угрина обрано головою Коломийської районної ради. Сесію не закривали, решту питань розглянуть на другому засіданні.