Два молоді художники з Коломиї отримали премію PinchukArtCentre 2020

Два молоді художники з Коломиї отримали премію PinchukArtCentre 2020
6 Березня 2020

Ярема Малащук та Роман Хімей з Коломиї стали володарями головної премії 6-го конкурсу Премії PinchukArtCentre – загальнонаціональної премії для українських художників віком до 35 років. За роботу «Пряма трансляція» вони отримали 250 тисяч гривень (близько 10 тисяч доларів США) й автоматично увійшли до списку номінантів міжнародної премії Future Generation Art Prize 2021, йдеться на сайті премії.

Нагороджуючи групу Яреми Малащука та Романа Хімея, володарів головної премії PinchukArtCentre 2020, журі наголосило: 

“Пряма трансляція” – це візуально приголомшлива робота. Її хореографія політична, грайлива та поетична. Вона представляє складну мережу суміжних зіставлень, які говорять про зміни та переходи, минуле та сучасне. Вона говорить про важливість історії та пам’яті, але робить це не академічно чи бездушно. Вона пропонує дуже сучасну форму історичної рефлексії, яка є актуальною як для України, так і для широкого світу”.

“Цей твір зберігає відчуття амбівалентності стосовно того, що зрежисовано, а що ні, де імпровізація, а де хореографія, при тому що всі візуальні параметри твору є ретельно спланованими. Це твір, який, імовірно, закарбується в пам’яті надовго, а тому є знаковим. Примітно, що все відбувається в обмеженому просторі”.

Роман Хімей та Ярема Малащук працюють як дует. Обидва родом із Коломиї, а зараз живуть і працюють в Києві. Вони навчалися в КНУ ім. І. К. Карпенка-Карого. Працюють переважно з відео як художники, режисери та оператори-постановники.

У 2018 отримали Другу Спеціальну премію «PinchukArtCentre Prize 2018», а в листопаді стали лауреатами головної премії «МУХі 2019». Співпрацювали з голландською групою художників Metahaven над фільмом «Рідне місто» та з режисером Філіпом Сотниченком над фільмами «Цвях» і «Технічна перерва». Зараз працюють над дебютним повнометражним фільмом «Зарваниця», що вийде в 2020 році.

Серед обраних виставок: «МУХі 2019», Національний музей Тараса Шевченка, Київ (2019), «Dance of Urgency», Q21, Відень (2019), «PinchukArtCentre Prize 2018», Київ (2018), «Небо Синє-синє», Bursa gallery, Київ (2019).

Виставка номінантів PinchukArtCentre 2020  працюватиме до травня 2020 року з вівторка до неділі з 12:00 до 21:00. Вхід безкоштовний.

Джерело:  https://kurs.if.ua/